Актуално

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА,

 Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО), съгласно изискванията на чл. 26, ал. 4 от Закона за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление, публикува за обществено обсъждане проект на Насоки за кандидатстване по процедура чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-3.008 „Развитие на дуалната система на обучение в ПОО (чрез подбор)“ по Приоритет 3 „Връзка на образованието с пазара на труда“ на ПО. Целта на процедурата е подобряване на качеството, приложимостта и ефективността на професионалното образование и обучение в съответствие с потребностите на пазара на труда и специфичните териториални характеристики.

Прочети още...

Предстоящо

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА,

Във връзка с положителна резолюция на Доклад с вх. № 80-276/07.03.2025 г. от г-н Красимир Вълчев, министър на образованието и науката, Ви предоставям следната информация:

Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО), съгласно изискванията на чл. 26, ал. 4 от Закона за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление, публикува за обществено обсъждане проект на Насоки за кандидатстване по процедура чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-1.008 „Комплексни програми на общинско ниво за десегрегация на училищата, превенция на вторичната сегрегация и против дискриминацията (чрез подбор)“ по Приоритет 1 „Приобщаващо образование и образователна интеграция“ на ПО. Целта на процедурата е насърчаване процеса на образователна десегрегация и превенция за недопускане на вторична сегрегация.

Прочети още...

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

СУ „ Д-р Петър Берон“, гр. Бобов дол спечели проект по КП 33.18-2019 г. на ЦОИДУЕМ. Училището ще работи по проект „Единни и толерантни“ в продължение на 10 месеца.
Заложени са три дейности „Фолклор на етносите“, „Етнорепортер“ и „Еднакви в различното“ – от книгата към сцената“, в които са включени 74 ученици, които ще изучават фолклора на трите етноса - български, ромски и турски, ще събират информация за традиции и обичаи в Благоевградска, Кюстендилска и Пернишка област, ще издадат книга на етносите, ще направят драматизации на обичай „Прошки“ за трите етноса, ще провеждат открити уроци, викторини, ще създадат етнокът, карта на етносите в България и др.
Проектът ще даде възможност за екипна работа в толерантна среда и възпитаване на уважение към традициите и обичаите на другите.