Актуално

Дейности по изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил, на основание чл. 50, ал. 1, т. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, РУО - Кюстендил предоставя информация, за работодателите и представителните организации на работодателите от област Кюстендил, за възможността да направят заявки, за прием на ученици в VIII клас, за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии.

Училища в област Кюстендил, които ще осъществяват държавен план-прием по чл. 142, ал. 3, т. 1 от ЗПУО за учебната 2025/2026 година

Образци на заявления от работодатели за осъществяване на държавен прием по професии и специалности (Приложение 3а и Приложение 3б)

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

mestaIpamet 5
 
На 8 юни 2022 г. в Държавна агенция „Архиви“ се състоя церемонията по награждаването на спечелилите призови места ученически проекти в Националния ученически конкурс на тема „Места и памет – Икономическият живот на евреите в България преди и след Закона за защита на нацията, 1941 г.“. Разработката „Хроники на спасението“ на Никол Ангелова и Мария Велинова от IX б клас бе класирана на трето място. Гости на събитието бяха доц. Албена Танева от СУ „Св. Климент Охридски“, Михаил Груев, председател на Държавна агенция „Архиви“, Любомир Николов от Дирекция „Права на човека“ към МВнР. Наградите бяха връчени от Мария Гайдарова, заместник-министър на образованието. Наградените ученици бяха поздравени и от Радостина Николова и Коста Костов, експерти в МОН. 
 
За поредна година наши ученици участват в този конкурс. Темата за съдбата на дупнишката еврейска общност винаги присъства в дейността на преподавателите в училището, както и в програмите по извънкласни дейности. Въпросите за толерантността, човеколюбието, антисемитизма и достойното човешко съществуване са тези, които вълнуват и учители, и преподаватели. В разработката на Никол и Мария те намериха отражение чрез проучване и изследване на съдбата на дупничани, оцелели в онези тежки години, както и създаването и принудителното закриване на дружества и банки, засегнати от ЗЗН. Двете момичета споделиха, че в условията на пандемия не бе лесно да работят по темата, но много се радват, че резултатът е много добър и това ще бъде началото на тяхната бъдеща работа по въпросите за толерантността и защитата на човешките права. 
 
Гордост за училището са постигнатите резултати в този конкурс за поредна година.  
 
mestaIpamet 4
 
mestaIpamet 1
 
mestaIpamet 2
 
mestaIpamet 3