Актуално

Дейности по изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил, на основание чл. 50, ал. 1, т. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, РУО - Кюстендил предоставя информация, за работодателите и представителните организации на работодателите от област Кюстендил, за възможността да направят заявки, за прием на ученици в VIII клас, за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии.

Училища в област Кюстендил, които ще осъществяват държавен план-прием по чл. 142, ал. 3, т. 1 от ЗПУО за учебната 2025/2026 година

Образци на заявления от работодатели за осъществяване на държавен прием по професии и специалности (Приложение 3а и Приложение 3б)

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

eu logo bgESF logo BG 

Проект BG051PO001-4.3.03-0001 „Нова възможност за моето бъдеще"

http://validirane.mon.bg
Информация по проекта може да получите на национален телефон 070013773 на цената на един градски разговор


Информация за приключване на проект „Нова възможност за моето бъдеще“ към 15.02.2015 г.

Преустановени са дейностите за валидиране на неформално придобити знания, умения и компетентности в професионалните гимназии. В регион Кюстендил са издадени 146 сертификата за професионална квалификация на лицата, участвали в проект на МОН „Нова възможност за моето бъдеще“, по ОП „Развитие на човешките ресурси”, финансиран от Европейския социален фонд.
В рамките на проекта се разработи и тества Система за идентифициране и признаване на знания, умения и компетентности, придобити чрез неформално обучение и самостоятелно учене. Валидирането се утвърди с последните изменения на Закона за професионално образование и обучение (ДВ бр. 61 от 25.07.2014 г.), като основен инструмент за документиране на резултатите от ученето през целия живот.

Прочети още...

Информация за хода на проекта „Нова възможност за моето бъдеще“ към 30.11.2014 г.

В регион Кюстендил са издадени 86 сертификата за валидиране на професионална квалификация на лицата, участващи в проекта на МОН „Нова възможност за моето бъдеще", по ОП „Развитие на човешките ресурси", съфинансиран от Европейския социален фонд.
В рамките на проекта се разработва и тества Система за идентифициране и признаване на знания, умения и компетентности, придобити чрез неформално обучение и самостоятелно учене.

Прочети още...

Информация за хода на проекта „Нова възможност за моето бъдеще“ към 15.10.2014 г.

Връчени са още 26 сертификата за валидиране на професионална квалификация по професия „Електротехник"-специалност „Електрически инсталации" от директора на Професионална техническа гимназия „Джон Атанасов", гр.Кюстендил - г-н Николай Христов, на бенефициенти участващи в проект „Нова възможност за моето бъдеще". От придобилите сертификат лица 25 са работещи в ЧЕЗ „Разпределение" АД - Кюстендил и Дупница.

Прочети още...

Информация по проект „Нова възможност за моето бъдеще“ към 30.09.2014 г.

131014Професионална гимназия по лека промишленост „Владимир Димитров – Майстора", гр. Кюстендил връчи първите четири сертификата за валидиране на професионална квалификация по професия и по част от професия на участниците в проект „Нова възможност за моето бъдеще". Признати са компетентности по професия „Оператор в производството на облекло"- специалност „Производство на облекло от текстил" и по част от професиите „Моделиер-технолог на облекло"- специалност „Конструиране, моделиране и технология на облекло от текстил" и „Шивач"- специалност „Шивачество".

Прочети още...

Повече от 1000 българи могат да се преквалифицират, без да плащат за това

Държавата дава възможност за получаване на професионална квалификация на базата на наученото по неформален път, най-много училища валидират за електротехници, за газтехници и техници по климатиците.
Над 7500 българи са консултирани от началото на 2014 година за възможностите за признаване на уменията им, придобити по неформален и самостоятелен път.

Прочети още...