Актуално

Дейности по изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил, на основание чл. 50, ал. 1, т. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, РУО - Кюстендил предоставя информация, за работодателите и представителните организации на работодателите от област Кюстендил, за възможността да направят заявки, за прием на ученици в VIII клас, за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии.

Училища в област Кюстендил, които ще осъществяват държавен план-прием по чл. 142, ал. 3, т. 1 от ЗПУО за учебната 2025/2026 година

Образци на заявления от работодатели за осъществяване на държавен прием по професии и специалности (Приложение 3а и Приложение 3б)

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

11 май – Денят на светите братя Кирил и Методий е празникът, зародил се през Възраждането, свързан с училищните тържества и духовността. На този празник учениците от СУ „Св. Паисий Хилендарски“, град Дупница, се включиха в инициативата на Министерство на образованието и науката „Розите на България“, чиято цел е да привлече вниманието към българските азбука, език, култура и традиции.
В едно от фоайетата на училището бе подредена етнографска сбирка. Шарени черги и бродерии, бъклици и менчета, софра и трикраки столчета бяха предоставени от родителите, бабите и дядовците на учениците.


Част от сценария за тържеството бяха рисунките на асфалт, а изложба с детски картини и пана украси коридорите. Българската роза се превърна в символ на мероприятията.
Кулминацията беше през голямото междучасие, когато Вокална група по проект „Твоят час“ поздрави присъстващите ученици и родители с песен, посветена на България. Прозвучаха стихове за родината реч и делото на Кирил и Методий. Българското хоро бе поведено от участниците в група „Народни танци“ по проект „Твоят час“, облечени в красиви народни носии. Целият двор се изпълни с музика и смях, пъстрота и настроение, както подобава на истински празник.