Актуално

Дейности по изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил, на основание чл. 50, ал. 1, т. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, РУО - Кюстендил предоставя информация, за работодателите и представителните организации на работодателите от област Кюстендил, за възможността да направят заявки, за прием на ученици в VIII клас, за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии.

Училища в област Кюстендил, които ще осъществяват държавен план-прием по чл. 142, ал. 3, т. 1 от ЗПУО за учебната 2025/2026 година

Образци на заявления от работодатели за осъществяване на държавен прием по професии и специалности (Приложение 3а и Приложение 3б)

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

В навечерието на 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост в СУ „Св. Паисий Хилендарски“, град Дупница се проведе интерактивен урок с ученици от трети и шести клас. Малките ученици поздравиха шестокласниците със стихове на български и руски език. По-големите поднесоха почитта си към делото на светите братя с рецитал „Поклон, първоучители!“, след което пресъздадоха възрожденското училище и вълненията на Вазовите герои от романа „Под игото“. С много плам и ентусиазъм върнаха публиката към онези моменти на национален подем, с които трябва да се гордеем. Актьорската игра беше вълнуваща и емоционална. Учениците предизвикаха заслужените аплодисменти на присъстващите родители, учители и съученици. Урокът завърши с викторина, а въпросите бяха от народното творчество. Награди имаше за всички, отговорили вярно. Най-големият подарък за учениците бяха вълнението и споделените емоции от съвместната работа и възможността за изява. Пожеланията, които си отправиха децата и техните учители – Калина Ушатова, Йорданка Зашева, Валентина Богатинова и Стефка Стоянова, са да продължи традицията за учене чрез интерактивни подходи и съвместни дейности.