Актуално

Дейности по изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил, на основание чл. 50, ал. 1, т. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, РУО - Кюстендил предоставя информация, за работодателите и представителните организации на работодателите от област Кюстендил, за възможността да направят заявки, за прием на ученици в VIII клас, за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии.

Училища в област Кюстендил, които ще осъществяват държавен план-прием по чл. 142, ал. 3, т. 1 от ЗПУО за учебната 2025/2026 година

Образци на заявления от работодатели за осъществяване на държавен прием по професии и специалности (Приложение 3а и Приложение 3б)

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

От допуснатите в област Кюстендил 836 зрелостници на ДЗИ се явиха 802, което е 96% явили се. Не са се явили 34 зрелостници. Не са допуснати до ДЗИ 36 зрелостници.
Биология и здравно образование е най-желаният предмет за втори зрелостен изпит. На него се явиха 314 зрелостници. На английски език се явиха 187 младежи, география и икономика – 118, философски цикъл - 79, математика- 62, история и цивилизация – 21, испански език – 10, химия и опазване на околната среда – 7, руски език – 3 и физика и астрономия - 1.
По време на изпита са анулирани 5 писмени работи на зрелостници: на 2 зрелостници поради непредаден на квесторите мобилен телефон и на 3 за опит за преписване от хартиен носител.
Резултатите от държавните изпити ще бъдат обявени до 13.06.2018 г. Зрелостниците ще могат да проверяват резултатите си и през Интернет на адрес: http://rezultati.zamaturite.bg.
На НВО по математика в VII клас от 963 ученици се явиха 925, което е 96% явили се. По първи и втори модул са работили 733 ученици, което е 79% от явилите се. Само по първи модул са работили 192 седмокласници, което е 21% от явилите се.
Резултатите от НВО за VII клас по български език и по математика ще бъдат обявени до 06.06.2018 г.