Актуално

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА,

Във връзка с положителна резолюция на Доклад с вх. № 80-276/07.03.2025 г. от г-н Красимир Вълчев, министър на образованието и науката, Ви предоставяме следната информация:

Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО), съгласно изискванията на чл. 26, ал. 4 от Закона за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление, публикува за обществено обсъждане проект на Насоки за кандидатстване по процедура чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-1.007 „Ограмотяване на възрастни (чрез подбор)“ по Приоритет 1 „Приобщаващо образование и образователна интеграция“ на ПО. Целта на процедурата е подкрепа на уязвими групи за социално включване чрез осигуряване на достъп до образование и обучение за по-добра реализация на пазара на труда.

Прочети още...

Предстоящо

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА,

Във връзка с положителна резолюция на Доклад с вх. № 80-276/07.03.2025 г. от г-н Красимир Вълчев, министър на образованието и науката, Ви предоставям следната информация:

Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО), съгласно изискванията на чл. 26, ал. 4 от Закона за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление, публикува за обществено обсъждане проект на Насоки за кандидатстване по процедура чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-1.008 „Комплексни програми на общинско ниво за десегрегация на училищата, превенция на вторичната сегрегация и против дискриминацията (чрез подбор)“ по Приоритет 1 „Приобщаващо образование и образователна интеграция“ на ПО. Целта на процедурата е насърчаване процеса на образователна десегрегация и превенция за недопускане на вторична сегрегация.

Прочети още...

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

За трета поредна година Академията за лидери при Историческия факултет на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ и Ателие „История и памет“ проведоха ученическия конкурс „Пространство и време“. Конкурсът провокира интереса на младите хора към родната история и дава възможност за тяхната творческа изява. Михаела Иванова, ученичка от XII клас в СУ „Св. Паисий Хилендарски“, гр. Дупница, участва в конкурса с реферат на тема: „Човекът, с който се гордее моят род“ , представяйки изследване за Димитър Бисеров – Околията. След предварителната селекция на конкурсните материали от преподаватели от Историческия факултет, отличените участници бяха поканени на публична защита на 1 март 2019 г. във Великотърновския университет. Михаела Иванова бе отличена с оценка Отличен 6:00. Удостоена бе със специална грамота на Историческия факултет и възможността да стане студент в избрана от нея специалност ВТУ.


Нейният научен ръководител Маргарита Сапунджиева също бе отличена с грамота за оказаната професионална подкрепа в контекста на качествената промяна на връзката университет – училище чрез създаване на интерес към специалностите на Историческия факултет на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“.
Михаела Иванова е член на клуб „ИстОрика“, който успешно продължава своята работа и осъществява целите си за повишаване на качеството на образованието в СУ „Св. Паисий Хилендарски“ чрез стимулиране участието на учениците и членовете му в конкурси и други форми на изява и извънкласни дейности.