Актуално

Конкурс за заемане на длъжността "директор" на държавни и общински училища на територията на област Кюстендил

1. Средно училище „Христо Ботев“, гр. Бобов дол
2. Основно училище „Св. св. Кирил и Методий", гр. Дупница
3. Основно училище „Христаки Павлович“, гр. Дупница
4. Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Раждавица
5. Основно училище „Иван Вазов“, гр. Кюстендил
6. Професионална техническа гимназия „Джон Атанасов“, гр. Кюстендил
7. Професионална гимназия по лека промишленост „Владимир Димитров-Майстора“, гр. Кюстендил

Прочети още...

Предстоящо

ЗА ВАС, БЪДЕЩИ ПЕТОКЛАСНИЦИ!

 „Скъпи ученици,

Пред вас се открива нова глава, пълна с интересни предизвикателства и забавни моменти.

Увереността и любопитството ще бъдат ваши верни спътници по пътя на знанието.

Поздравления за началото на Вашето пътешествие в пети клас.

Вярваме във вас и знаем, че ще постигнете успехи с усърдие и старание."

Мая Стойчева-Николова

Началник на РУО - Кюстендил 

Информация за приема в V клас за учебната 2025/2026 година 

Прочети още...

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

На 19.04.2019 г. /петък/ в ПГ, гр. Бобов дол се проведе Иновационен лагер „Енергия от слънцето”, организиран от Грийнпийс България и Джуниър Ачийвмън България, съвместно с ученици от СПГ „Джон Атанасов”, гр. София и Професионална гимназия, гр. Бобов дол.
Целта на иновационния лагер е да насърчи мисленето в перспектива на младежите, като същевременно подкрепи развитието на региона и справедливия енергиен преход в страната като цяло. Учениците търсеха нови енергийни решения за региона и страната.


С подкрепата на ментори от сферата на енергетиката и екологията учениците работеха за разрешаване на казус, свързан с използването от общности на възобновяема енергия, която самите те са произвели. Събитието изправи общо 8 отбора пред казуса, като предложените от учениците решения включваха комбинирани системи за производство на електроенергия и подгряване на вода. Ключово беше, че повечето идеи предвиждаха домакинствата не само да произвеждат, но и да продават енергия. Спечелените средства учениците бяха планирали за покриване на първоначалната инвестиция, инвестиране в развиване на системите с още панели и акумулатори за съхранение на енергия например или просто печалба.
На първо място бе класиран отбор, който се обедини около идеята да подобрят качеството на живота, като намалят замърсяването на околната среда, направят домакинствата по-малко зависими от големите месечни сметки и им дадат възможност да печелят от произведената от тях енергия. Петимата ученици онагледиха как би работил енергиен кооператив от 50 домакинства, които сами произвеждат енергия от слънцето, използват я и продават излишъка.
Всички участници получиха сертификати, а първите три отбора – и соларни панели, с които могат да зареждат мобилни телефони или други малки уреди, както и да се учат на принципите им на работа.