26 ноември 2019 г., гости на учениците от испанските паралелки на СЕУ „Св. Паисий Хилендарски“ бяха съветникът по образователните въпроси за България, Унгария, Молдова, Румъния, Сърбия и Турция г-н Анхел Сантамария Барнола, секретарят на Отдела по образователните въпроси г-жа Тереса Муньис и испанският илюстратор на книги и автор на комикси Асиер Ускудун Гонсалес.
Асиер Ускудун Гонсалес запозна практически учениците с пътя на твореца от зараждането на идеята до завършеното произведени, подчертавайки важността на всеки един етап и детайл от работата – източници на вдъхновение и информация, първи скици, избор на материали, цветове и тяхното значение за художественото и емоционално въздействие върху читателя чрез свои илюстрации за детски книги.
Освен това, той запозна учениците и с творчеството на най-ярките съвременни испански и френски илюстратори, като обясни как да се открива неповторимия стил на всеки творец.
След срещата художникът разговаря с ученици с особен интерес към рисуването и видя техни рисунки.
Гостите подариха книги на училищната библиотека.