Актуално

Прием на ученици

Прием на ученици с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания, със специални образователни потребности по чл. 120, ал. 7 от Закона за предучилищното и училищното образование, от домове за отглеждане и възпитание на деца, лишени от родителска грижа, от центрове за настаняване от семеен тип и ученици, настанени в приемни семейства за учебната 2025/2026 година

I. Изисквания към учениците при кандидатстване:
Учениците трябва да отговарят на условията, определени в чл. 55 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, с изключение на учениците със специални образователни потребности, по чл. 120, ал. 7 от ЗПУО.

Прочети още...

Предстоящо

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ/Г-ДА,

Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО) обяви за кандидатстване на 31.03.2025 г. процедури чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-1.007 „Ограмотяване на възрастни (чрез подбор)“ и BG05SFPR001-1.008 „Комплексни програми на общинско ниво за десегрегация на училищата, превенция на вторичната сегрегация и против дискриминацията (чрез подбор)“ по Приоритет 1 „Приобщаващо образование и образователна интеграция“ на ПО.
Прочети още...

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

На 12.11.2014 г. от 13.00 ч. в заседателната зала на община Дупница, във връзка със „Световната седмица по предприемачество" ученици от 10г, 11г, 12г клас – профили „Предприемачество и бизнес" и „Стопански мениджмънт" при Гимназия „Христо Ботев" гр. Дупница ще участват в открит урок на тема: „Предприемачеството - ключова компетентност в българското училище".

Урокът е част от серия инициативи на „Джуниър Ачийвмнт – България" в рамките на „Световната седмица по предприемачество" и ще бъде открит от директора на Гимназия „Христо Ботев" гр. Дупница, госпожа Геновева Ризова.
Младите предприемачи разделени в екипи ще представят свои презентации и групови проекти. Като основна задача поставена от учителя им Димитър Кърнолски е да покажат, че предприемачеството е една от базовите ключови компетентности в училище.
В открития урок в качеството си на бизнес консултант ще участва господин арх. Асен Пилев – представител на реалния бизнес в гр. Дупница и родител на ученик от Гимназия „Христо Ботев" и госпожа Мая Кючукова – кариерен консултант в Бюрото по труда гр. Дупница, които ще споделят своя опит и възможностите за кариерно развитие на учениците.
Поканени да присъстват на събитието:

  • Кметът на община Дупница или представител на Община Дупница
  • Представител на РИО, гр. Кюстендил
  • Учители от Гимназия „Христо Ботев", гр. Дупница
  • Родители на ученици от Гимназия „Христо Ботев", гр. Дупница

За допълнителна информация:
Геновева Ризова – Директор на Гимназия „Христо Ботев" гр. Дупница
Тел. 0886/201-251
Email: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.