Актуално

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

лого ОГ

 

През последните осем години всяка последна сряда на месец февруари се чества като Световен ден за борба с тормоза в училище.
Регионален инспекторат по образованието – Кюстендил подкрепя Фондация „Човек Плюс“, която инициира и популяризира провеждането на този ден в българските училища вече четвърта година. Училищата на територията на област Кюстендил ще го отбележат на 25 февруари по избран от тях начин ,за да изразят своята позиция на неприемане на тормоза и насилието в училище. Целта на тези прояви е децата да разберат сериозността на проблема и сами да пожелаят да ограничат агресията помежду си, да се приучат да проявяват повече уважение и толерантност един към друг.