Актуално

Дейности по изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил

Във връзка с изготвяне на предложението за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година за област Кюстендил, на основание чл. 50, ал. 1, т. 3 от Наредба № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование, РУО - Кюстендил предоставя информация, за работодателите и представителните организации на работодателите от област Кюстендил, за възможността да направят заявки, за прием на ученици в VIII клас, за обучение по защитени специалности от професии, специалности от професии с доказан текущ или прогнозиран недостиг от специалисти на пазара на труда и други търсени на пазара на труда професии и специалности от професии.

Училища в област Кюстендил, които ще осъществяват държавен план-прием по чл. 142, ал. 3, т. 1 от ЗПУО за учебната 2025/2026 година

Образци на заявления от работодатели за осъществяване на държавен прием по професии и специалности (Приложение 3а и Приложение 3б)

Предстоящо

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

На 05.02.2016 година ученици от СОУ „Св. Паисий Хилендарски“ – Дупница посетиха Националния военноисторически музей в София. Екскурзията бе организирана със съдействието на Народно читалище „Ген. Георги Тодоров – 2011“ във връзка със съвместна инициатива на читалището и учениците по повод на 100-годишнината от Първата световна война.
Учениците се запознаха с бойния път на българската армия в периода 1915 – 1918 година и разгледаха изключително интересната сбирка от постоянната експозиция, посветена на този период. Музейните работници бяха подготвили за тях викторина, интерактивна игра и документален филм за събитията на Добруджанския фронт.


Посещението бе изключително полезно, тъй като и тази година училището продължава работата си по инициативата „Осинови паметник“, а това е една от планираните дейности. Съвместната работа на учениците, учителката им по история Маргарита Сапунджиева и читалищното настоятелство на НЧ „Ген. Г. Тодоров – 2011“ допринася за обогатяване познанията на учениците както за родната национална история, така и за местната и е съществен елемент от патриотичното възпитание на подрастващото поколение.