Ученичката от XI „а“ клас Йоанна Евгениева е сред повече от сто деца на възраст между 15 и 18 години от цялата страна, които станаха посланици на иновациите и технологиите в рамките на едноименната инициатива на Майкрософт България и Иновейшън Стартър. Проектът се реализира по програма Youth Spark Live, а финалът му беше на 25 март в „София Тех Парк“.
В рамките на събитието стоте нови посланици на иновациите и технологиите разработиха свои собствени мобилни приложения чрез Майкрософт технология; участваха в няколко практически, интерактивни работилници на тема дигитална грамотност; работиха върху модели за творческо и иновативно мислене и разрешаване на конкретни казуси. Техни лектори и ментори бяха експерти от Майкрософт, Иновейшън Стартър, фондация „Старт ЪП” и „Заедно в час“.
На събитието младите хора също така представиха свои идеи за това как да се подобри българската образователна система и общество с помощта на технологии, иновативни методологии и социални иновации. За финал те получиха грамота-отличие и като първите „Млади посланици на технологиите и иновациите“ в България ще имат мисията да предадат наученото и „запалят” своите съученици за каузата на технологиите и иновациите.