Актуално

Информация за приема в V клас за учебната 2024/2025 г.

ЗА ВАС, БЪДЕЩИ ПЕТОКЛАСНИЦИ! 
 
„Скъпи ученици,
Пред Вас се открива нова глава, пълна с интересни предизвикателства и забавни моменти.
Увереността и любопитството ще бъдат Ваши верни спътници по пътя на знанието.
Поздравления за началото на Вашето пътешествие в пети клас.
Вярваме във Вас и знаем, че ще постигнете успехи с усърдие и старание.
М. Стойчева-Николова
Началник на РУО – Кюстендил 
 

Предстоящо

Информация за приема в VIII клас за учебната 2024/2025 г.

ЗА ВАС, sedmoklasniciСЕДМОКЛАСНИЦИ!
 
„Скъпи седмокласници,
Изправени сте пред нов път, пред важен житейски избор. 
Бъдете мотивирани, бъдете отговорни, бъдете трудолюбиви и упорити!  
Вашето бъдеше е във Вашите ръце!
На добър път!“
М. Стойчева-Николова
Началник на РУО – Кюстендил 
 

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

Учениците от Гимназия „ХРИСТО БОТЕВ“, град Дупница, взеха участие във финални състезания на ученически игри ВОЛЕЙБОЛ юноши XI – XII клас от 05-08 май 2016 г. в град Търговище.
На финалният етап на ученическите игри участваха 10 отбора, разделени на 2 групи с водачи победителите от предходната година – отборите на ЕГ – град Пловдив и Хуманитарна гимназия – град Добрич. На турнира общо бяха изиграни 27 мача в предварителните групи, полуфиналите и финала.


На полуфинала Отборът на Гимназия „Христо Ботев“ с капитан Кирил Котев загуби от отбора на Езикова гимназия – Пловдив, които станаха и победители на турнира и игра за 3 и 4 място с отбора на СОУ „П. Р. Славейков“ град Кърджали.
Убедителна победа с 3:0 гейма ни спечели бронзовите медали.
1 място – ЕГ Пловдив
2 място – 51 СОУ София
3 място – Гимназия „Христо Ботев“ Дупница
Финалният етап на ученическите игри протече при висока конкуренция, част от участниците в отборите бяха клубни и национални състезатели. Отборът на Гимназия „Христо Ботев“ гр. Дупница бе в следния състав.

1. КИРИЛ СПАСОВ КОТЕВ 12А
2. ДЕНИСЛАВ АЛЕКСАНДРОВ СЕРАФИМОВ 12Г
3. ИВАЙЛО ДИМОВ НИКОЛОВ 11В
4. ДИМИТЪР КОНСТАНТИНОВ ГЮРОВ 11Б
5. ВАСИЛ ИВАЙЛОВ ЗАХАРИЕВ 11Б
6. ЦВЕТАН ЗДРАВКОВ БАНСКИ 10А
7. АЛБЕРТО ДИМИТРОВ СЛАВЧОВ 10В
8. ТЕОДОР ГЕОРГИЕВ НИКОЛОВ 10А
9. СВЕТОСЛАВ ГЕОРГИЕВ ИВАНОВ 9Д
10. СТЕФАН СТЕФАНОВ УЗУНОВ 9А