Актуално

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА,

 Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО), съгласно изискванията на чл. 26, ал. 4 от Закона за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление, публикува за обществено обсъждане проект на Насоки за кандидатстване по процедура чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-3.008 „Развитие на дуалната система на обучение в ПОО (чрез подбор)“ по Приоритет 3 „Връзка на образованието с пазара на труда“ на ПО. Целта на процедурата е подобряване на качеството, приложимостта и ефективността на професионалното образование и обучение в съответствие с потребностите на пазара на труда и специфичните териториални характеристики.

Прочети още...

Предстоящо

УВАЖАЕМИ Г-ЖИ И Г-ДА,

Във връзка с положителна резолюция на Доклад с вх. № 80-276/07.03.2025 г. от г-н Красимир Вълчев, министър на образованието и науката, Ви предоставям следната информация:

Управляващият орган на Програма „Образование“ 2021-2027 г. (УО на ПО), съгласно изискванията на чл. 26, ал. 4 от Закона за управление на средствата от Европейските фондове при споделено управление, публикува за обществено обсъждане проект на Насоки за кандидатстване по процедура чрез подбор на проектни предложения BG05SFPR001-1.008 „Комплексни програми на общинско ниво за десегрегация на училищата, превенция на вторичната сегрегация и против дискриминацията (чрез подбор)“ по Приоритет 1 „Приобщаващо образование и образователна интеграция“ на ПО. Целта на процедурата е насърчаване процеса на образователна десегрегация и превенция за недопускане на вторична сегрегация.

Прочети още...

Подкрепяме електронното обучение

Digit Pack baner

 

Будителството е мисия. Призвание. Състояние на духа. То започва с колосалното дело на Паисий Хилендарски “На ползу роду” и продължава с приноса на поредица от деятели на българската национална и културна кауза.
Днес Езикова гимназия отбеляза патронния си празник като празник на словото на будителите. Презентацията на Михаела Михайлова и Александрина Борисова от 11а клас проследи възходящата линия на развитие на българското будителство. Учениците от театралното студио на Езикова гимназия представиха своя версия на една емблематична глава от романа - представлението на пиесата “Многострадална Геновева”. Бе припомнено възрожденското “позорище”, иначе казано възрожденското театро, а на всички зрители остана да преценят къде са повече емоциите – на сцената или сред публиката.

Днес, когато пътищата на света са достъпни за всеки от нас, ние трябва да помним, че винаги имаме къде да се завърнем и къде да останем завинаги – там, “де е България”. Празникът завърши с традиционната кулинарна изложба, която тази година е с благотворителна цел, като събраните средства от изложбата ще бъдат преведени по сметката на Валентин Зашев, дете болно от левкемия.